Projekt zvíře

Projekt zvíře
Před necelým rokem jsem rozpracovával koncept, který už jsem mi nějakou dobu ležel v hlavě, kterým byl coaching v komplexním rozsahu pro grappling / grappling pro MMA. Když mě potom několik mých kamarádů oslovilo se zájmem o coaching, rozhodl jsem se dát svým plánům jasnější podobu a začal jsem vše připravovat. V květnu jsem pak vypustil na svět Projekt Zvíře. Pilotní semestr byl naplánován na 6 měsíců a skládal se z několika fází, kdy v každé z nich dostali vybraní závodníci několik úkolů. Během tohoto semestru jsem si kladl za cíl následující:
• Urychlit jejich technický rozvoj, pomoct jim vybudovat silný gameplan a několik „korunních technik“ a naučit je pracovat s konceptem pracovních projektů a cílů.

• Naučit účastníky aktivně pracovat se svou mentální přípravou, dát jim techniky na vyladění psychického stavu směrem k optimálnímu výkonu.

• Své nové svěřence jsem chtěl také dostat do fáze, kdy budou schopni samostatně analyzovat své výkony (hlavně skrze videozáznamy) a lépe tak řídit další průběh vlastního rozvoje.

• V oblasti mentální přípravy mi kromě vyladění soutěžního stavu šlo převážně o vybudování správných návyků a přístupu k tréninku.

Jak moc se nám tyto cíle podařilo společně naplnit? V následujících dnech vám představím pár účastníků, kteří semestr úspěšně zvládli a přidám i něco z jejich hodnocení projektu. Co se mě týče, jsem moc rád, že jsem měl možnost s těmito sportovci pracovat a svým vedením přispět na jejich cestě za zlepšením. Na prvním místě je ale vždycky práce a nasazení sportovce, ani v nejmenším si nechci nárokovat zásluhy na pokroku někoho jiného, ať už jejich vlastní, nebo zásluhy jejich dlouholetých trenérů. Myšlenka projektu je přidat jim další možnosti, jak účastníci mohou svůj rozvoj urychlit a optimálně nasměrovat energii, kterou do své přípravy vkládají.
Jeden semestr máme za sebou, druhý začíná za 2 týdny, kdy do programu vezmu pár nových sportovců a začneme druhý cyklus trvající 6 měsíců, tak se těším, že budu moct pracovat s pár dalšími nadějnými zápasníky. V nejbližších dnech budu postupně zveřejňovat další informace týkající se projektu a jednotlivé profily absolventů!
Stay tuned!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *